W tym roku obchodzi 70. urodziny i wreszcie mógł ogłosić, że jest „Nareszcie w Dudapeszcie”. Krzysztof Daukszewicz wystąpi w Konińskim Domu Kultury 21 stycznia z najnowszym autorskim programem satyrycznym.

„Nareszcie w Dudapeszcie” to na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, w szczególności w świecie polityki, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Czy „tyle mu zostało, co mu nakapało”? Zobaczymy 21 stycznia. Artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

Krzysztof Daukszewicz – satyryk, felietonista, poeta, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 r. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek”, a zaledwie rok później otrzymał Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem. Po przeprowadzce w 1978 r. do Warszawy, zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979-1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty: satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla najmłodszych widzów „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983-86 artysta współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 r. otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 r. do 1990 r. był członkiem kabaretu Pod Egidą. Przez lata był gwiazdą Konińskich Derbów Estradowych, bawiąc między innymi znakomitymi listami do pana hrabiego i piosenką „Tyle mi zostało, co mi nakapało”.

Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd”. Krzysztof Daukszewicz otrzymał również wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2009 r.

Program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza „Nareszcie w Dudapeszcie” w KDK 21 stycznia (niedziela), godz. 18.00. Bilety na wydarzenie, w cenach: 45 zł i 50 zł, można nabyć w kasie KDK, na stronie internetowej www.monolitart.com.pl w zakładce BILETY, na stronie internetowej Konińskiego Domu Kultury (www.kdk.konin.pl) oraz na portalu kupbilecik.pl.

/źródło: przegladkoninski.pl/