Dyskoteka, tańce hulańce, tworzenie karnawałowych masek, ćwiczenia aktorskie i rozmowy o tym jak powstają filmy – tak było w niedzielę, 28 stycznia, podczas projektu „Dzieciaki w Centrum” w Konińskim Domu Kultury.

Najpierw całe rodziny obejrzały wspólnie film „Gnomy rozrabiają”, następnie dzieci udały się na warsztaty filmowo-artystyczne, a rodzice wrócili do kina, by obejrzeć polską komedię „Podatek od miłości”.

Na warsztatach tradycyjnie działo się! Dzieci uczestniczyły w zajęciach aktorskich i rozmawiały o powstawaniu filmów. Były ćwiczenia i nauka pięknego mówienia wspólnie ze specjalistką od teatru Elżbietą Gierasimow-Zakowany. Nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych. Razem z instruktorką Klaudią Dutkiewicz dzieci przygotowywały karnawałowe maski. Na zajęciach tanecznych z Martą Konopacką najmłodsi uczyli się układu tanecznego. Na koniec wszyscy uczestnicy warsztatów wybrali się do Strefy K, gdzie, jak na karnawał przystało, odbyła się dyskoteka. Były szalone tańce i świetna zabawa. A gdy rodzice wyszli z kina podziwiali swoje pociechy, które zaprezentowały karnawałowy układ taneczny.

Projekt „Dzieciaki w Centrum” organizujemy w każdą ostatnią niedzielę miesiąca (z małymi wyjątkami). Na kolejną akcję zapraszamy 25 lutego. W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci w wieku 6-10 lat po wcześniejszym zgłoszeniu w Impresariacie KDK, także telefonicznie (tel. 63 211 31 33 wew. 29). Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci). Warsztaty są płatne (10 zł). Zapisy będą trwały od 19 lutego.

Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują projekt wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Naszym celem jest promowanie europejskiego kina wśród dzieci i dorosłych.

/źródło: konin.pl/