Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, po sukcesie scenicznym spektaklu „Obcy człowiek”, przystępuje w marcu do realizacji kolejnego przedstawienia. W związku z tym poszukujemy aktorów do grupy teatralnej, która zrealizuje to przedsięwzięcie.

Aby solidnie przygotować się do tego zadania zapraszamy uczniów klas VII i klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych na WARSZTATY TEATRALNE, które zaplanowaliśmy w dniach 12 lutego – 16 lutego w godz.13.00 -15.30 w sali 110. W programie: podstawowe zadania aktorskie, ćwiczenia plastyki ciała, ogrywanie rekwizytów, zadania z partnerem, ćwiczenia głosu i dykcji. Jednym słowem nauka sztuki aktorskiej połączona ze świetną zabawą. Warsztaty poprowadzi instruktor z MDK – Jarosław Sparażyński.

Wyłonieni w warsztatach aktorzy wystąpią na deskach CKiS „Oskard” w kolejnym spektaklu, którego premiera odbędzie się w maju bieżącego roku. Oczywiście w warsztatach mogą wziąć udział również ci, którzy nie mają zamiaru wiązać się z grupą teatralną, a warsztaty chcą traktować jako jednorazową, niezobowiązującą przygodę.

Zapisy na Warsztaty w sekretariacie MDK lub pod numerem tel. 63 243-77-17.

/źródło: konin.pl/