Kontrakt do 2020 roku i 80 tys. zł dla Medyka Konin – to warunki przejścia Pauliny Dudek do francuskiego PSG. Dzisiaj jeden z najlepszych klubów na świecie oficjalnie ogłosił pozyskanie zawodniczki z drużyny mistrza Polski.

O porozumieniu pomiędzy Medykiem Konin a PSG informował już kilka dni temu sam koniński klub. Dudek musiała jednak jeszcze uzgodnić warunki indywidualnego kontraktu i przejść testy medyczne w drużynie z Francji. Wszystkie formalności udało się załatwić i piłkarka w środę ogłoszona została oficjalnie zawodniczką PSG.

Klub z Paryża poinformował, że kontrakt Dudek obowiązywać będzie do czerwca 2020 roku. Nieoficjalnie wiadomo, że Medyk za transfer zawodniczki otrzyma ok. 20 tys. euro, czyli ponad 80 tys. zł. Tym samym Paulina Dudek stała się najdroższą piłkarką w historii kobiecej piłki. W ramach rozliczenia Medyk ma również rozegrać sparing z drużyną PSG.

Dudek w PSG grać będzie z numerem czwartym na koszulce. – Dołączenie do PSG w wieku zaledwie 20 lat to prawdziwy zaszczyt. Jestem świadoma, że staję się częścią jednej z najlepszych drużyn w Europie i wiem, że będę musiała ciężko pracować na swoje miejsce tutaj – mówiła Dudek cytowana przez oficjalną stronę PSG.

/źródło: lm.pl/